Disclaimer as this post is strictly related to Tricity Java User Group, and is relevant only to Polish readers, hence it will be in Polish :) Although I'm not giving up on blogging in English, yet ;)

Ostatnimi czasy na liście trójmiejskiego JUGa pojawiła się informacja o reaktywacji! :) Na całe szczęście.

Jeśli jesteś developerem z trójmiasta, niekoniecznie związanym z samą Javą, interesuje Cię dalszy rozwój, chcesz się czymś podzielić bądź posłuchać o przygodach innych to odezwij się, to nic nie kosztuje a sporo możesz zyskać.

Dla mnie idea JUGa jest wspaniała. Dzięki nim miałem okazję poznać ludzi i usłyszeć o technologiach, które normalnie były by poza kręgiem moich zainteresowań. Teraz zawsze projektując coś, mogę pomyśleć o dodatkowych technikach/technologiach i przypomnieć sobie kogo mogę poprosić o pomoc.

JUG to również świetne miejsce do prowadzenia dyskusji. Po każdej prezentacji (a niejednokrotnie w trakcie), zaczyna się panel. Tematy najróżniejsze, od technik programistycznych po różnice pomiędzy technologiami.

Podsumowując: jeśli

  • Wytwarzanie oprogramowania to Twoja pasja (niekoniecznie w Javie)
  • Pochodzisz z trójmiasta, bądź okolic (niektórzy JUGowicze dojeżdżali nawet z Elbląga).
  • Chcesz spotkać innych pasjonatów
  • Interesują Cię nowe trendy / technologie wytwarzania softu

to zapraszamy. Może po jakimś czasie się ośmielisz i będziesz chciał opowiedzieć o tym co robisz? Super przeżycie, super doświadczenie.

A i zaproście znajomych. Dajcie znać w swojej firmie. Ma być nas wielu. Chcemy szerzyć wiedzę o technologii i krzewić dobre praktyki. Im nas więcej tym owocniejsze spotkania.

Ps jak wrócę to kombinuję nad darmowymi warsztatami / eventami a'la code retreat, które pewnie dało by się zorganizować w ramach JUGa. Za trochę swojego wolnego czasu możesz się przy okazji dużo nauczyć, może to być więc powód by dołączyć do grupy.

Link do grupy: http://groups.google.com/group/jug-trojmiasto Warto też sprawdzać http://it.wtrojmiescie.org/