Przeglądać staram się regularnie strony związane z T5 i jakiś czas temu na blogu projektu woookicentral.com, znalazłem informację, że ekipa zaczyna montować przykładową aplikację w Tapestry. Założenia były wzięte z Seama i ich Hotel Booking. Projekt powstaje na githubie, skąd można go pobrać i eksperymentować do woli. Dostępne są 2 branche. Pierwszy, upubliczniona i posiadająca własne demo wersja, zbudowana jest z podstawowych komponentów dostępnych w Tapestry + biblioteki tapx, twórcy Tapestry: Howarda Lewisa Shipa.

Drugi branch, jeszcze w budowie, powstaje z wykorzystaniem innych dostępnych rozszerzeń, jeśli dobrze się doczytałem to głównie  korzystają z projektu Tynamo. Powinno to dodać duży model security i uprościć np. konwersacje.

Projekt należy sprawdzić. Jako drugą ciekawą referencję (którą osobiście przeglądałem i z czystym sercem polecam) jest Wooki. O wooki więcej można poczytać na ich stronie, przejrzeć komponenty i moduły które wytworzyli. No i za kilka tygodni ten blog mam nadzieję, że będzie też dobrą referencją dla Polaków (i wszystkich translatujących) ;)

A w weekend prawdziwa notka, tj taka z kodem i mówiąca coś więcej o T5 :)